Zgubiłeś komórkę? Znajdź telefon po numerze

znajdź telefon po numerze

Co można zrobić, aby sprawdzić gdzie znajduje się telefon? Okazuje się, że wcale nie jest to trudne, natomiast wiedzieć musimy o kilku możliwych opcjach do wyboru. Za chwilę przyjrzymy im się bliżej i przedstawimy za i przeciw. Poradnik ten zapewne pomoże osobom, które obawiają się o zgubienie lub kradzież własnego telefonu i chcą w razie czego wiedzieć jak go odnaleźć, lub chcą sprawdzać gdzie w danej chwili znajduje się telefon ich dziecka. A więc zaczynamy!

Jak znaleźć telefon po numerze?

Pierwszą opcję na śledzenie telefonu daje nam zazwyczaj operator, zazwyczaj jest to prodedura “znajdź telefon” lub coś semantycznie podobengo. Jednak nie zawsze jest to standardem, to wydaje się rozwiązaniem najprostszym. Logujemy się na specjalnej stronie internetowej, podając dane swojej karty, to znaczy numer telefonu i specjalny kod. W opcjach znajdziemy specjalną stronę, która umożliwi nam namierzenie telefonu komórkowego.

Najpierw zlokalizuj numer telefonu na mapie

Pamiętajmy jednak, że chodzi tutaj o namierzenie samej karty SIM, a więc gdyby ktoś przełożył ją do innego aparatu, to również na niego wskazywać będzie cel lokalizacji. Zależnie od operatora możemy dostać aplikację z mapką, lub też na samej stronie będzie możliwość, by od razu zaznaczyć pozycję. Trzeba szukać opcji typu zlokalizuj numer telefonu na mapie, lub też podobnych. Pamiętajmy, że niektórzy operatorzy mogą popierać dodatkową opłatę za możliwość takiej lokalizacji i musimy wziąć to pod uwagę. Samo określenie pozycji oparte będzie natomiast na danych z punktów BTS, nie zaś samego GPS urządzenia, więc nie da nam idealnie dokładnej pozycji.

Czy istnieją jakieś specjalne aplikacje tego typu? Owszem!

Aby mieć pewność, że namierzamy konkretny telefon, możemy zainstalować aplikację. Dzięki niej namierzanie numeru telefonu będzie dziecinnie proste. Aplikacja taka co jakiś czas pobiera dane z sensora GPS w urządzeniu, co zapewnia dużą dokładność, a później wysyła je na serwer w internecie. My, wchodząc na specjalną stronę, bądź też używając aplikacji klienckiej na innym telefonie, możemy przeprowadzić łatwe wyszukiwanie numeru telefonu. Pamiętajmy jednak, że nie zlokalizujemy każdego, ponieważ najpierw wymagana jest instalacja programu. Wymusza to niejako zgodę osoby, u której taki manewr chcielibyśmy przeprowadzić.

Namierzanie telefonu komórkowego po numerze a odpowiednia aplikacja, która nam to umożliwi w prosty sposób

Dzięki takiej aplikacji możemy śledzić własny telefon, możemy sprawdzać gdzie porusza się nasze dziecko, możliwa jest także lokalizacja znajomych po numerze telefonu. Opcji jest bardzo dużo, a wszystko zależy od aplikacji, którą wybierzemy. Istnieje mnóstwo darmowych jak i płatnych rozwiązań, które dają nam różne możliwości. Jedne łatwiej skonfigurować do naszych potrzeb, inne pozwolą nam na korzystanie z mniejszej liczby możliwości. Niemniej namierzanie telefonu komórkowego po numerze z ich wykorzystaniem powinno zawsze działać w miarę szybko i sprawnie.

Podsumowując

Jak możemy przekonać się, istnieją dwie niezależne metody, które umożliwiają namierzanie telefonu po numerze. To, z której powinniśmy skorzystać, zależy od sytuacji, w której się znajdujemy. Mając możliwość lokalizacji dzięki danym od operatora, można łatwo namierzyć własny telefon, lub telefon dziecka, ale nie będzie raczej opcji robić tego z telefonami znajomych. Musieliby oni podać nam swoje tajne dane do logowania u operatora, a nikt takich danych nam raczej nie poda. Natomiast aplikacja zainstaluje się na każdy telefonie z system Android czy iOS i będzie działać tak samo dobrze.