Namierzanie telefonu po numerze jest możliwe!

namierzanie telefonu po numerze

Obawiamy się o nasze dziecko, gdy nie mamy go na oku? Zapewne większość rodziców przechodzi przez ten etap. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje cała masa rozwiązań, która umożliwia nam dbanie o bezpieczeństwo pociechy, bez konieczności bycia przy niej non stop. Chyba najpopularniejsza jest możliwość śledzenia pozycji dziecka na mapie, dzięki specjalnej aplikacji zainstalowanej w jego bądź jej telefonie. Aplikacja ta może być jawna lub całkowicie ukryta, sprawiając, że sam zainteresowany nie będzie wiedział o jej działaniu.

Czy da się namierzyć telefon po numerze?

Taki typ chronienia zdrowia i życia dziecka nie wymaga praktycznie żadnej aktywności z naszej strony. Wystarczy tylko, że na specjalnej stronie wpiszemy numer telefonu komórkowego i od razu otrzymamy aktualną pozycję, według danych z GPS smartfona. Gdyby zaczęło dziać się coś złego, na przykład doszłoby do utraty kontaktu na dłuższy czas, dziecko nie wróciłoby do domu o ustalonej porze, wystarczy tylko zalogować się i wybrać opcję namierz telefon.

Dzięki znajomości miejsca przebywania można podjąć decyzję co robić dalej, czy powiadomić policję, czy po prostu poczekać. Każdy rodzic dobrze wie, że dzieci lubią chodzić własnymi drogami i czasem nie wracają o ustalonym czasie, a telefonu mogą nie odebrać z różnych powodów, które wcale nie są groźne. Namierzanie telefonu po numerze oszczędzi nam więc mnóstwo nerwów i stresu, które wiązałyby się z taką sytuacją. W sytuacji gdyby rzeczywiście działo się coś złego, dane z GPS będą bardzo pomocne dla policji podczas akcji poszukiwawczej.

Namierz telefon po numerze u swojego dziecka

O istnieniu “pluskwy” w telefonie dzieciak może wiedzieć, ale wcale nie musi. W takiej sytuacji nie będzie próbował wyłączyć programu odpowiedzialnego za śledzenie, wyjąć karty z telefonu, bądź jeszcze inaczej unieszkodliwić aplikacji. Nie będą o tym wiedzieć także osoby, które potencjalnie mogłyby mieć złe zamiary. Namierzanie numeru telefonu działa wtedy niezależnie od tego, czy w urządzeniu włączony jest GPS czy nie. Aplikacja ma bowiem bezpośrednio dostęp do wszystkich odbiorników smartfona. Jedyne co musi być zapewnione to dość środków na koncie, by działało połączenie z internetem. Wtedy można namierzyć telefon dziecinnie łatwo, a nawet w sytuacji gdyby aplikacja została w jakiś sposób unieszkodliwiona, to na stronie nadal będzie zapisana ostatnia pozycja, którą zgłosiło urządzenie.

Namierzanie numeru telefonu a powiadomienia sms

Co więcej, w przypadku gdy smartfon dziecka przestanie się zgłaszać, na telefon rodzica może od razu przyjść powiadomienie SMS, bądź też gdy dziecko przekroczy ustalony przez nas bezpieczny obszar. Aktualną pozycję można podglądać nie tylko przez sieć, ale również przez aplikację kliencką. Wystarczy wybrać opcję namierz numer telefonu, podać odpowiedni ciąg cyfr i w kilka chwil dostaniemy wszystkie niezbędne informacje.

Kilka zdań podsumowania

W internecie znajdziemy mnóstwo różnych aplikacji umożliwiających śledzenie. Pamiętajmy tylko, by wybierać je mądrze i nie dać się wpuścić w maliny. Część programów jest płatna, jednak pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszej pociechy nie ma ceny. Będziemy także o wiele spokojniejsi, wiedząc że wystarczy otworzyć przeglądarkę i wybrać funkcjonalność namierz telefon po numerze, by sprawdzić gdzie aktualnie znajduje się nasze dziecko, jaką drogę przebyło w ostatnim czasie, czy nie opuściło ustalonej bezpiecznej strefy i tak dalej. Spokój o bezpieczeństwo naszego podopiecznego to również bezcenna rzecz.