Śledzenie telefonu komórkowego – jak to zrobić?

śledzenie telefonu

Niemal każdy posiadacz smartfona chociaż raz w życiu znalazł się w sytuacji, gdzie po intensywnym i bezskutecznym poszukiwaniu zgubionego telefonu był praktycznie pewien, że sprzęt waz ze wszystkimi danymi przepadł na zawsze. Obecnie telefony komórkowe nie służą jedynie do wykonywania połączeń czy pisania smsów. Ogromna większość społeczeństwa używa ich do sprawdzania poczty, surfowania po internecie, a nawet płacenia czy wykonywania przelewów bankowych. Czy zatem dostępna technologia daje możliwości takie, jak lokalizowanie smartfonu w inny sposób niż tylko poprzez próby dodzwonienia się na własny numer z innego telefonu? Jak odnaleźć telefon jeśli nie mamy pojęcia gdzie akurat się znajduje?

Jak śledzić telefon komórkowy?

Na szczęście dzięki obecnie dostępnym usługom nikt z nas nie musi być zawodowym hackerem, aby uruchomić z poziomu własnego komputera lokalizator telefonu komórkowego. Dzięki temu namierzyć własny sprzęt. Na rynku dostępnych jest szereg aplikacji pozwalających na śledzenie smartfona. Zarówno za pomocą innego telefonu jak również poprzez tzw. lokalizator telefonu online. Do najbardziej popularnych z nich należy bez wątpienia menedżer urządzeń android. Umożliwia on zlokalizowanie, a także zablokowanie urządzenia mobilnego wyposażonego w tenże system. Aplikację należy zainstalować na swoim smartfonie. W sytuacji gdy musimy namierzyć telefon uruchamiamy menedżera na innym urządzeniu, logujemy się na swoim kontem Google, wyświetlone zostaną wtedy informacje o wszystkich naszych urządzeniach z Androidem, a klikając w urządzenie, którego akurat poszukujemy otrzymamy wszystkie informacje związane z jego obecną lokalizacją.

Lokalizowanie telefonu przez internet 

Jeżeli jednak nie mamy innego urządzenia z systemem Android możemy bez problemu namierzyć nasz sprzęt z poziomu przeglądarki internetowej przy pomocy lokalizatora telefonu online. W tym przypadku należy wejść na stronę Menedżer urządzeń Android i zalogować się swoim kontem Google. Strona wyświetli nam wtedy mapę z zaznaczoną lokalizacją urządzenia. Jeśli telefon jest w pobliżu, ale go nie widzimy możemy uruchomić opcję zadzwoń. Dzięki temu w urządzeniu uruchomiony zostanie dzwonek, który na najwyższym poziomie głośności będzie dzwonić przez 5 minut. Należy jednak pamiętać, że aby obydwa z wymienionych wyżej sposobów zadziałały, poszukiwany telefon musi mieć włączone usługi lokalizacyjne (GPS), a także być połączony z internetem przy pomocy WiFi bądź sieci komórkowej.

Lokalizator telefonu online w formie aplikacji mobilnej

Lokalizowanie telefonu umożliwiają również inne aplikacje proponowane przez firmy trzecie, które działają na podobnej zasadzie jak ta, opisana wyżej. Ciekawym rozwiązaniem są tutaj rozbudowane aplikacje antywirusowe, które obok zabezpieczania smartfonu przed potencjalnie groźnym oprogramowaniem umożliwiają także śledzenie telefonu. Wszystkie z tych aplikacji działają na bardzo podobnej zasadzie. Co oznacza, że aby lokalizowanie telefonu przebiegło pomyślnie należy w razie potrzeby zalogować się na stronie aplikacji, przy pomocy której chcemy odnaleźć smartfon, uruchomić mapę z danymi lokalizacyjnymi i sprawdzić, w którym miejscu znajduje się nasz sprzęt. Jednak i tutaj, podobnie jak we wcześniej opisywanej możliwości konieczne jest, aby szukany przez nas telefon był połączony z internetem przy pomocy WiFi bądź sieci komórkowej, a także miał włączone usługi lokalizacyjne.