Dwa sposoby na dyskretne śledzenie telefonu

dyskretne śledzenie telefonu

Często zdarzają się takie sytuacje, gdy chcielibyśmy wiedzieć gdzie ktoś w danej chwili się znajduje. Może to być na przykład bliska dla nas osoba, zazwyczaj dziecko, którego chcemy pilnować. Ale może to być też ktoś inny, na przykład znajomi. Wiedząc gdzie się znajdują, możemy na szybko zaaranżować nieplanowane spotkanie, gdy akurat będą w pobliżu. Sprawdźmy więc jak można kogoś znaleźć po numerze telefonu.

Śledzić telefon można na dwa sposoby

Najczęściej mamy do wyboru więcej niż jedną możliwość, a to co wybierzemy zależy od tego w jakiej sieci telefon ma druga osoba, oraz jaki ma model samej komórki. Pierwsza opcja to wykorzystanie danych lokalizacyjnych od operatora sieciowego. Dzięki temu można łatwo zdalnie namierzyć telefon, choć pamiętać musimy, że nie każdy operator udostępnia taką opcję (to trzeba indywidualnie sprawdzić). Nie zawsze też taka lokalizacja będzie bardzo dokładna, gdyż wykorzystuje ona dane z punktów rozsyłania sygnału GSM (tak zwanych BTS-ów). W miastach będzie w porządku, ale śledzenie telefonu na obszarach podmiejskich i wiejskich może być utrudnione.

Jak namierzyć telefon przy użyciu odpowiedniej aplikacji?

Jest też druga możliwość, wykorzystująca specjalne aplikacje, które należy zainstalować na telefonie osoby śledzonej. Wtedy wystarczy tylko wejść na odpowiednią stronę, lub uruchomić program na naszym smartfonie i włączyć funkcję zlokalizuj telefon po numerze. Bardziej zaawansowane aplikacje pozwalają na natychmiastowe wskazanie lokalizacji na mapie, dzięki czemu od razu wiemy gdzie są nasi znajomi bądź dziecko. Ta opcja daje dużo większą dokładność, ponieważ dzięki zainstalowanej aplikacji wykorzystywany jest odbiornik GPS urządzenia.

Lokalizacja znajomych po numerze telefonu, którzy są w okolicy!

Lokalizacja znajomych po numerze telefonu działa najlepiej wtedy, gdy mamy zgraną paczkę, która nie ma problemu z tym, że wszyscy będą nawzajem wiedzieć o swoim położeniu. To pozwoli bowiem na częstsze spotkania i uniknięcie takich sytuacji, gdy mijamy się z kimś nawet o tym nie wiedząc. Nierzadko bywa tak wtedy, gdy dużo się przemieszczamy. Zdarza się, że jedziemy z kimś tym samym autobusem, nawet o tym nie wiedząc. Mając możliwość lokalizacji, wystarczy wybrać opcję sprawdź numer telefonu i już wiemy, kto z naszych znajomych znajduje się wokół nas.

Możliwości znalezienia kogoś po numerze telefonu jest kilka!

Udostępniają ją niektórzy operatorzy, można tak wykorzystać aplikację. W tym drugim przypadku możemy wygodnie obserwować pozycję naszych znajomych na mapie. Pamiętajmy jednak, że niektóre z aplikacji są płatne, jednak funkcje udostępnione w ich darmowych wersjach powinny spokojnie wystarczyć do zastosowania w powyższych sytuacjach.

Jednak pamiętaj – sprawdź numer telefonu jedynie za zgodą użytkownika!

Oczywiście nie możemy śledzić numerów na zasadzie dowolności, ponieważ to byłoby nieuczciwe wobec innych osób. Wtedy też ktoś mógłby śledzić nas, bez naszej zgody. Również jeżeli śledzimy nasze dziecko, które jest już pełnoletnie, również potrzebujemy by wiedziało o tym. W przypadku, gdy wykorzystujemy dane operatora, należy poprosić o zgodę znajomego, który poda nam niezbędne dane, umożliwiające zlokalizowanie jego telefonu. Podobnie w przypadku aplikacji, nie możemy niczego takiego instalować u kogoś na telefonie bez jego zgody.