Archiwum Kategorii: Poradniki

Dwa sposoby na dyskretne śledzenie telefonu

dyskretne śledzenie telefonu

Często zdarzają się takie sytuacje, gdy chcielibyśmy wiedzieć gdzie ktoś w danej chwili się znajduje. Może to być na przykład bliska dla nas osoba, zazwyczaj dziecko, którego chcemy pilnować. Ale może to być też ktoś inny, na przykład znajomi. Wiedząc gdzie się znajdują, możemy na szybko zaaranżować nieplanowane spotkanie, gdy akurat będą w pobliżu. Sprawdźmy więc jak można kogoś znaleźć po numerze telefonu.

Lokalizacja telefonu po numerze – praktyczne metody

lokalizacja telefonu po numerze

Aby zlokalizować zdalnie smartfon bądź tablet możliwe jest wykorzystanie różnych możliwości i technologii. Za chwilę opiszemy dwie najpopularniejsze, czyli lokalizowanie używając samego numeru telefonu, oraz drugą opcję polegającą na lokalizacji poprzez internet. Obie są równie skuteczne, choć istnieją pewne zależności i ograniczenia, które wyszczególnimy.

Nie wiesz, gdzie twoja komórka? Znajdź telefon po numerze

Znajdź telefon po numerze

Zapewne wielu z was zdarzyło się kiedyś zgubić telefon. Nie piszę tu o sytuacjach, gdy zostanie nam on na przykład skradziony, bo wtedy najlepiej zgłosić to na policję. Ale co, gdy powiedzmy gdzieś nam wypadnie? Czy oznacza to, że przepadł na zawsze? Otóż niekoniecznie. Możemy spróbować poszukać go na własną rękę.

Śledzenie telefonu komórkowego – jak to zrobić?

śledzenie telefonu

Niemal każdy posiadacz smartfona chociaż raz w życiu znalazł się w sytuacji, gdzie po intensywnym i bezskutecznym poszukiwaniu zgubionego telefonu był praktycznie pewien, że sprzęt waz ze wszystkimi danymi przepadł na zawsze. Obecnie telefony komórkowe nie służą jedynie do wykonywania połączeń czy pisania smsów. Ogromna większość społeczeństwa używa ich do sprawdzania poczty, surfowania po internecie, a nawet płacenia czy wykonywania przelewów bankowych. Czy zatem dostępna technologia daje możliwości takie, jak lokalizowanie smartfonu w inny sposób niż tylko poprzez próby dodzwonienia się na własny numer z innego telefonu? Jak odnaleźć telefon jeśli nie mamy pojęcia gdzie akurat się znajduje?

Lokalizacja telefonu po numerze – praktyczne wskazówki

Lokalizacja telefonu po numerze

Zapewne wiele osób zastanawia się, czy istnieją narzędzia, dzięki którym możliwe byłoby błyskawiczne zlokalizowanie telefonu komórkowego – wystarczyłoby wpisać interesujący nas numer do specjalnej aplikacji, a ta w kilka sekund pokazywałaby nam, gdzie znajduje się jego właściciel. Lokalizacja telefonu po numerze to rozwiązanie bardzo pożądane szczególnie przez rodziców, a także przez zazdrosnych partnerów. Dzięki niemu zawsze można by kontrolować, gdzie znajduje się ta druga osoba.

Jak namierzyć telefon komórkowy przez internet?

Jak namierzyć telefon komórkowy przez internet

We współczesnym świecie, zwłaszcza w krajach rozwiniętych, praktycznie nie ma dorosłych osób, które nie posiadałyby telefonu komórkowego. Dzieci stają się jego właścicielami coraz wcześniej. To jeden ze znaków dzisiejszych czasów: nie wyobrażamy sobie życia bez stałego dostępu do internetu oraz możliwości zadzwonienia czy też skontaktowania się w jakiś inny sposób z wybraną przez nas osobą. Dzięki smartfonom mamy nie tylko ułatwiony dostęp do sieci. Możemy wykonywać operacje bankowe, wysyłać maile, korzystać z nawigacji GPS i tak dalej, wszystko to dzięki internetowi. Ale czy możliwe jest także namierzanie telefonu komórkowego przez internet? Czy może też jest to nadal usługa rodem z filmów science fiction?