Lokalizacja telefonu po numerze – praktyczne wskazówki

Lokalizacja telefonu po numerze

Zapewne wiele osób zastanawia się, czy istnieją narzędzia, dzięki którym możliwe byłoby błyskawiczne zlokalizowanie telefonu komórkowego – wystarczyłoby wpisać interesujący nas numer do specjalnej aplikacji, a ta w kilka sekund pokazywałaby nam, gdzie znajduje się jego właściciel. Lokalizacja telefonu po numerze to rozwiązanie bardzo pożądane szczególnie przez rodziców, a także przez zazdrosnych partnerów. Dzięki niemu zawsze można by kontrolować, gdzie znajduje się ta druga osoba.

Lokalizowanie telefonu po numerze

Bardzo często w filmach akcji pojawiają się sceny, w których tożsamość zabójcy czy też miejsce jego pobytu zostają odkryte w kilka sekund, a wszystko to z powodu jednej rozmowy telefonicznej – służby dysponują specjalnym urządzeniem, które lokalizuje konkretny nadajnik z bardzo dużą dokładnością. Niestety, w prawdziwym świecie takie odnajdywanie konkretnych osób tylko na podstawie numeru ich telefonu praktycznie nie ma miejsca. W internecie znaleźć można całe mnóstwo stron, które zachęcają do skorzystania ze swoich usług szumnie reklamowanych jako lokalizacja po numerze telefonu, ale tak naprawdę nie ma to zbyt wiele wspólnego z prawdą – zazwyczaj są to witryny bazujące na ludzkiej naiwności, które rzekomo mają świadczyć konkretną usługę po wysłaniu bardzo drogiego SMS-a lub też dokonania przelewu albo podania wielu szczegółowych danych na swój temat. Trzeba bardzo uważać, by nie dać się oszukać takim naciągaczom.

Lokalizacja numeru telefonu z pomocą operatora komórkowego!

Istnieje kilka przypadków, kiedy lokalizacja po numerze telefonu jest możliwa, warto jednak zaznaczyć, że nie obejdzie się wówczas bez ścisłej współpracy z konkretnym operatorem telefonii komórkowej. Jeżeli klient zaznaczy w podpisanej przez siebie umowę zgodę na namierzanie jego telefonu za pośrednictwem GPS, to wtedy istotnie można go namierzyć, o ile telefon będzie włączony. W niektórych przypadkach także sąd może wymóc na operatorze udostępnienie przez operatora różnego rodzaju danych związanych właśnie z lokalizacją konkretnego numeru telefonu.

Lokalizator telefonu po numerze pomoże w razie kradzieży!

Istnieje bardzo wiele różnych programów, które mogą się okazać niezbędne, jeżeli nasz telefon zostanie zgubiony lub skradziony. Aby móc z nich korzystać trzeba zainstalować specjalną aplikację. Założyć swoje konto na serwerze producenta oraz dodać do niego posiadany sprzęt. Jeżeli nasz aparat telefoniczny zostanie skradziony, korzystając z internetu możemy zalogować się na portal. Następnie wpisać numer telefonu komórkowego, który został nam skradziony, i zacząć nim zdalnie sterować. Możliwe jest kasowanie wiadomości SMS, MMS oraz wysłanie sygnału, który pomoże określić jego położenie. Lokalizacja znajomych po numerze telefonu to jak na razie jeszcze przyszłość, ale chyba można twierdzić, że już niezbyt odległa.

Podsumowanie

Każdy współcześnie dostępny lokalizator telefonu po numerze może i nie pozwoli na dokładne określenie położenia użytkownika numeru. Ale na pewno będzie pomocny w razie zgubienia aparatu czy też wtedy, kiedy zostanie nam on skradziony. Ściągamy mnóstwo gier na telefon. Warto zrezygnować choćby z jednej z nich i postawić na program, który może się okazać bardzo przydatny.